Průmyslové brány

Průmyslová brána je ideálním spůsobem uzavírání vchodu do průmyslových objektů, skladů či parkovišť. Díky své pevné masivní konstrukci můžou zavírat průjezdy až 12 metrů široké. Při použití dvou protilehlých bran až na šírku 24 metrů .

Krídlo brány nepotřebuje koleje, je zavěšeno a využívá principu samonosné posuvné brány. Takovou bránu můžete používat bez ohledu na roční období – brána přerazí i 10 cm vysokou vrstvu sněhu, jelikož nepotřebuje kolejnici, nemáte problém se zamrzáním, listím nebo pískem.

Brána je plně automatická a řídící jednotkou. Pohon a teda i ovládání brány můžete řídit pomocí ovladačů, klíčových zámků, nebo v případě výpadku elektřiny i manuálně.

Další možností jsou dvoukřídlové brány – rovněž plně automatizované za pomoci pohonů. Při výběru pohonu pro průmyslové brány je třeba brát ohled na frekventovanost brány: Běžný pohon pro rodiný dům neutáhne průmyslovou bránu která se otevírá dvacet krát za hodinu.

Provedení průmyslových bran

Nejjednoduší řešení je rámová posuvná brána z joklového profilu. Tento profil by samozřejmě měl být pozinkován. Na rám brány
pak můžete aplikovat plastové plotovky nebo jakýkoli jiný cenově nenáročný materiál. Plastové plotovky jsou dobrou volbou – není potřeba jejich údržba a barevně jsou stálé.

Pro použití v průmysle se nepoužívají okrasné kované brány, zejména pro jejich vysokou cenu. Existuje kompromis v podobě okrasné kovové brány – není z plného těžkého kovu, ale z profilu a tedy splní estetickou funkci a zároveň není cenově náročná.